Freddie Mercury w Kielcach

„We Will Rock You”, “We Are The Champions” oraz „Innuendo”. Te i inne wielkie przeboje niezapomnianego Queen zabrzmią 19 października 2013 r. (sobota) w Kielcach. Jednak zamiast słynnego kwartetu wystąpią: orkiestra Alla Vienna, chór Vivid Singers, w rolę Freddie Mercury’ego wcieli się Mariusz Ostrowski – śpiewający aktor, który urodził się właśnie w Kielcach

Projekt Muzyka Queen Symfonicznie rozpoczął swoją koncertową przygodę w 2011 r. w Łodzi i od tej pory jest zapraszany do polskich miast, by tam wspólnie z publicznością oddać hołd legendzie, jaką z pewnością jest zespół Queen. W Kielcach koncert odbędzie się w Kieleckim Centrum Kultury (pl. Stanisława Moniuszki 2B), o godz. 19.00.

Ubiegły rok to pasmo sukcesów projektu Queen Symfonicznie to ponad 9000 widzów na 11 koncertach w całej Polsce. Rok 2012 – muzycy, chór oraz wcielający się w rolę Freddiego Mercury’ego Mariusz Ostrowski, zakończyli pod koniec listopada wyprzedanym występem w Lublinie w Centrum Kongresowym AR.

Jak Mariusz Ostrowski przygotowuje się do roli? Czy Freddie jest dla niego inspiracją, wzorem?

Chyba byłbym szalony, gdybym odpowiedział na pytanie o inspirację, że nie. Oczywiście; jak najbardziej! Ikona, artysta, kompozytor, szaleniec, historia show businessu! Myśl o tym, że NAPRAWDĘ masz go naśladować może być deprymująca, ale staram się podejść do tego wyzwania jak do cytatu lub roli w pigułce: energia, show, ruch, wokal. Przed występem biegam, skaczę, powtarzam jego słynne ruchy; rozgrzewam się po to, by na te kilka numerów wejść już dobrze przygotowany – mówi aktor.

W pierwszej, klasycznej, części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu – od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór “Let Me Live” z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia.

Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła… A na deser, po “Bohemian Rhapsody” (będzie to unikalnie na całym świecie wykonanie – cała rap

sodia na żywo. Nawet podczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy), na scenie pojawi się sam… Freddie Mercury (w tej roli Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi) i wykona utwory “We Will Rock You” oraz “We Are The Champions”. Więcej informacji, zdjęcia oraz filmy dostępne na stronie www.queen.allavienna.pl

Bardzo się cieszę, że zawitamy z tym projektem do Kielc, znów będę mógł zaśpiewać dla moich znajomych, przyjaciół, rodziny i fanów. To zobowiązuje!!! – dodaje M. Ostrowski.

Organizatorem koncertu jest Agencja Artystyczna Monolit, patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Kielce. Bilety – po 80, 90 i 100 zł – są do nabycia w kasie Kieleckiego Centrum Kultury, w Polskim Biurze Podróży (ul. Sienkiewicza 26, tel. 41 368 05 62) oraz na portalu www.ticketpro.pl (punkty stacjonarne: salony empik, media markt, saturn i in.). Zamówienia grupowe najlepiej kierować bezpośrednio do organizatora: www.monolit-art.pl, tel.: 518 522 581, 514 760 920, monolit-art@wp.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 16 =

*