Koncert legendarnego Dżemu już w grudniu w warszawskiej Stodole

Dżem

Zdjęcie: www.dzem.com.pl

12 i 13 grudnia warto pojawić się w stolicy. Klub Stodoła przygotował nie lada atrakcję dla miłośników prawdziwego rocka – koncert zespołu Dżem.

35lecie zespołu

Zespołu Dżem nikomu chyba przedstawiać nie trzeba – to przecież jedna z najpopularniejszych grup rockowych lat ’80 i ’90. Warto jednak przypomnieć, że zespół założony został już w 1973 r., chociaż pierwsze piosenki powstały w 1979 r.

Grudniowy koncert w Stodole będzie ukoronowaniem 35-lecia tej grupy muzycznej. Droga na szczyty Dżemu rozpoczęła się od 1980 r. i debiutu w czasie legendarnego festiwalu w Jarocinie. Późniejsze trasy koncertowe zaowocowały wydanym w 1985 r. albumem Cegła, który do tej pory uznawany jest za jeden z kamieni milowych polskiego rocka. Twórcami zespołu są bracia Adam i Beno Otrębowie, którzy grają z Dżemem aż do dziś, oraz Paweł Berger, który zginął w tragicznym wypadku w 2005 r.

Czerwony jak cegła…

Frontmanem Dżemu przez wiele lat był nieodżałowany Ryszard Riedel. Był on związany z zespołem aż do 1993 r., kiedy to z uwagi na jego problemy zdrowotne został zastąpiony w roli wokalisty Dżemu przez Jacka Dewódzkiego. Riedel zmarł 30 lipca 1994 r. Dewódzkiego w 2001 r. zastąpił Maciej Balcar, który występuje z zespołem do d

ziś. Do największych hitów Dżemu można zaliczyć na pewno słynne utwory z pierwszej płyty – „Czerwony jak cegła”, „Whisky”, ale także „Modlitwa III (Pozwól mi)”, „Sen o Victorii”, „List do M.” czy “Jak malowany ptak”. Poza niezapomnianymi hitami Dżemu z Riedlem, również najnowsze utwory grupy zdobyły dużą popularność. Wydany w 2010 r. album „Muza” zyskał status platynowej płyty, a piosenki takie jak „Partyzant” czy „Strach” z pewnością znane są każdemu miłośnikowi rocka w Polsce.

Jeszcze można kupić bilety!

Na grudniowe koncerty Dżemu nadal można kupić bilety – do 20 listopada koszt miejsca stojącego w przedsprzedaży to 44 zł, a 64 zł trzeba zapłacić za miejsce na balkonie. Od 21 listopada ceny biletów nieznacznie wzrosną, w związku z czym za miejsce stojące zapłacimy 51 zł, a za balkon- 71 zł. Bilety na koncert Dżemu dostępne są bezpośrednio w klubie Stodoła na warszawskim Mokotowie, albo za pośrednictwem strony internetowej. Warto się pospieszyć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 5 =

*