Lordi w Warszawie w lutym!

Luty w Warszawie rozpocznie się od mocnego muzycznego wydarzenia. Już 1-ego w warszawskim klubie Progresja Music Zone zagra zespół Lordi, zwycięzca Eurowizji z 2006 r.

Hard rock z Finlandii

Zespół Lordi został założony w 1996 r. Ich pierwszy album, „Get Heavy”, został wydany dopiero w 2002 r., jednak okazał się wielkim hitem w rodzinnej Finlandii. Singiel „Would You Love a Monsterman?” zapewnił zespołowi popularność.

Foto: http://www.lordi.fi/category/gallery/ 

Od 2004 r. i filmiku „The kin”, rozpoczęła się historia przebierania się członków zespołu w stroje potworów. Stroje zostały zainspirowane wykonywanymi w ramach drugiego zespołu studyjnego singlami „My Heaven Is Your Hell” oraz „Blood Red Sandman”. To właśnie specyficzne stroje zespołu są jego wizytówką. Członkowie Lordi pojawiają się w nich również w trakcie wywiadów.

Potwory na Eurowizji

Rok 2006 był przełomowy dla kariery Lordi. Zespół zaprezentował się na Eurowizji oraz ostatecznie zwyciężył z bardzo dużą przewagą nad pozostałymi wykonawcami. Wykonywany przez zespół utw

r „Hard Rock Hallelujah” stał się hitem, a Lordi zyskał popularność w całej Europie. Dodatkowy szum wokół zespołu zapewniły oskarżenia o domniemany satanizm, którego przejawem miałyby być używane przez członków Lordi kostiumy sceniczne potworów. Finowie w odpowiedzi na oskarżenia zadeklarowali, że wykorzystywane przez nich kostiumy są inspirowane miłością do horrorów, a nie satanizmem. Najnowszy, siódmy studyjny album grupy nosi tytuł „Scare Force One”. Został on zaprezentowany publiczności 31 października ubiegłego roku.

Lordi w Polsce

Fiński zespół pojawia się w Polsce już po raz trzeci. Za każdym razem prezentowane przez nich, w pełni dopracowane show przyciąga fanów, spragnionych unikatowego, mocnego brzmienia Lordi. Występy fińskiej grupy to uczta zarówna dla ucha, jak i dla oka. Gra świateł oraz potworne kostiumy (z których każdy waży ok. 10 kg!) tworzą niezapomniany klimat. Koncert jest częścią trasy koncertowej, promującej najnowszy krążek Lordi. Bilety na lutowy koncert zespołu można jeszcze kupić. Ich cena to 95 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 1 =

*