Anastacia pierwszy raz zaśpiewa w Polsce!

Pierwszy w historii koncert amerykańskiej wokalistki w naszym kraju odbędzie się 10.04. w warszawskim klubie Stodoła.

To nie lada gratka dla miłośników mocnego głosu Anastacii!

Blondynka z „czarnym” głosem

Anastacia urodziła się w 1968 r w Chicago. Naprawdę nazywa się Anastacia Lyn Newkirk. Gwiazda muzykę ma we krwi – jej ojciec jest piosenkarzem, a matka Broadwayowską aktorką. Mimo to, zanim Anastacia zaczęła karierę wokalistki, próbowała swoich sił jako tancerka. Pierwszy album o tytule „Not That Kind” wydała w 2000 r. i do razu osiągnęła ogromny sukces. Fanów przekonała jej fantastyczna barwa głosu oraz jego siła. Słuchając Anastacii, trudno uwierzyć, ze jest filigranową (mierzy tylko 157 cm) blondynką- jej potężny i specyficzny głos przywodzi na myśl ciemnoskóre wokalistki. Drugi album piosenkarki okazał się jeszcze popularniejszy – „Freak of Nature” z 2001 r. zdominował listy przebojów w aż ośmiu krajach, a największy hit, „Paid My Dues” jest rozpoznawalny na całym świecie.

Choroba

Amerykańska wo

kalistka od wczesnej młodości boryka się z problemami zdrowotnymi. Kiedy była nastolatką, została u niej zdiagnozowana nieuleczalna choroba Leśniowskiego-Crohna. W 2003 r. piosenkarka zachorowała na nowotwór piersi, który zdołała zwalczyć. Pięć lat później u Anastacii wykryto częstoskurcz nadkomorowy. W trakcie walki z chorobami, Anastacia wydała m.in. płytę nazwaną jej imieniem, która zawierała największy do tej pory hit piosenkarki, „Left Outside Alone”. Singiel przez 15 tygodni królował na liście przebojów Billboardu w Europie.

Zmartwychwstanie

Rok 2013 miał być rokiem Anastacii, która planowała wielką trasę koncertową. Niestety, zdiagnozowano u niej po raz kolejny chorobę nowotworową piersi. Obecnie piosenkarka jest po zabiegu podwójnej mastektomii. Znając historię Anastacii, nie trudno domyślić się, dlaczego jej najnowszy album nosi tytuł „Resurrection”, czyli Zmartwychwstanie. Piosenkarka pokonała chorobę i od nowa rusza na podbój muzycznego świata. Wokalistka do tej pory wydała 7 albumów, które sprzedały się w ponad 30 milionach egzemplarzy. Koncert w Warszawie jest elementem trasy promującej najnowszy krążek artystki. Zostały jeszcze ostatnie bilety stojące w cenie 245 zł. To okazja, której nie można przegapić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five − 2 =

*